1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Detaje nga arrestimi i dy 16-vjeçarëve që dyshohen se vodhën kositësen në xhami në Suharekë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me rastin e vjedhjes së një kositëse të barit në një xhami në fshatin Gjinoc të Suharekës.

Shkolla Fillore “Loyola” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të mësimit klasor

Sipas një njoftimi zyrtar, njësiti i hetimeve të Stacionit Policor Suharekës dje përmes rrugëve operative kanë arritur që të lokalizojnë dhe arrestojnë të dyshuarit M.A., 16-vjeçar dhe L.Sh., po ashtu 16-vjeçar.

“Arrestimi i tyre është bërë me dyshimin se të njëjtit kane qenë te përfshirë në një rast vjedhje e rëndë që ka ndodhur në xhamin e fshatit Gjinoc, ku në këtë rast të dyshuarit kanë vjedhur një makinë për prerjen e barit” – tha policia.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Tutje është thënë se në konsultim me prokurorin kujdestar është iniciuar rast, ndërsa të dyshuarit janë intervistuar në prezencë të avokatit dhe punëtoreëve të Qendrës për Punë Sociale.Policia tha se pas intervistës ne konsultim me prokurorin kujdesur për krime të rënda të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon nën hetime.

Më Shumë

Lajmet e Fundit