19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

60 filma francezë në festivalin ‘Dokufest’

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guérot, mori pjesë të premten në ceremoninë madhështore të hapjes së edicionit të 22-të të festivalit ‘Dokufest’ në Prizren.

“Bashkëpunimi me Hauts-deFrance do të jetë në qendër të vëmendjes edhe një herë me pjesëmarrjen e Le Fresnoy”. Këtë vit, kjo studio kombëtare e Arteve Bashkëkohore ofron çekun e bardhë dhe çmimin Le Fresnoy: me shpërblimin për fituesit përdorimi i pajisjeve të zërit dhe imazhit për prodhimin e filmit të tyre të ardhshëm! Takohemi nga data 4 deri më 12 gusht për të shikuar ndonjërin nga 60 filmat francezë ose filmat e bashkëprodhuar nga Franca”, thuhet në postimin e Ambasadës Franceze në Prishtinë.

Më Shumë

Broja: Dua që emri im të mos harrohet kurrë

Sulmuesi Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka Kombëtarja e Shqipërisë. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Lajmet e Fundit