30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

60 filma francezë në festivalin ‘Dokufest’

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guérot, mori pjesë të premten në ceremoninë madhështore të hapjes së edicionit të 22-të të festivalit ‘Dokufest’ në Prizren.

“Bashkëpunimi me Hauts-deFrance do të jetë në qendër të vëmendjes edhe një herë me pjesëmarrjen e Le Fresnoy”. Këtë vit, kjo studio kombëtare e Arteve Bashkëkohore ofron çekun e bardhë dhe çmimin Le Fresnoy: me shpërblimin për fituesit përdorimi i pajisjeve të zërit dhe imazhit për prodhimin e filmit të tyre të ardhshëm! Takohemi nga data 4 deri më 12 gusht për të shikuar ndonjërin nga 60 filmat francezë ose filmat e bashkëprodhuar nga Franca”, thuhet në postimin e Ambasadës Franceze në Prishtinë.

Rritet çmimi i naftës për 10 centë, ankohen fermerët

Çmimet e derivateve të naftës u rriten për afro 10 centë në ditët e fundit. Më së keqi këtë situatë përballen bujqit, të cilët...

Kiara shfaqet me një stil krejt ndryshe, por nuk i paska aspak hije asaj

Kiara Tito është një ndër moderatoret më të dashura për publikun. Ajo u bë akoma më e dashur pas martesës së saj me Luizin. Kiara është...

Lajmet e Fundit