12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

79-vjeçari ngacmon seksualisht dy vajzat e mitura

Një i moshuar ka rënë në prangat e policisë në Divjakë, pasi dyshohet se ngacmoi seksualisht dy vajza te mitura, raportojnë mediat në Shqipëri.

Sipas njoftimit: “Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Divjakë arrestuan shtetasin S. T., 79 vjeç, banues në Divjakë, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dy shtetase të mitura”.

Ky nuk është rasti i parë i ngacmimit seksual ndaj vajzave të mitura në këto dy ditë. Të shtunën një 61-vjeçar u arrestua në Lushnje, pasi dyshohet se ngacmoi seksualisht një të mitur.

61-vjeçari u arrestua pas denoncimit nga ta afërmit e të miturës me pretendimin se ai u kishte ngacmuar vajzën pasi ajo kishte shkuar në dyqanin e personit në fjalë.

Vajza 15 vjeçe ka shkuar në dyqanin e 61-vjeçarit për të blerë çokollata kur ky i fundit e ka prekur në pjesën e sipërme të trupit. Menjëherë e mitura ka shkuar në shtëpi dhe i ka treguar së ëmës. Bashkë me prindërit kanë bëre denoncimin në polici pak orë pasi ndodhi ngacmimi. Në dyqanin e 61 vjeçarit mësohet se ka pasur edhe persona të tjerë kur ngacmoi vajzën dhe e kanë parë veprimin e tij.

Më Shumë

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Lajmet e Fundit