12.8 C
E premte, 3 Maj, 2024

Ballkani mposht lehtësisht Ferizajn

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Ferizajt, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Albion Rrahmani në minutën e 43’, derisa me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Leotrim Bekteshi dyfishoi epërsinë e Ballkanit, në minutën 68’, derisa golin e vulosjes së fitores e shënoi Meriton Korenica, në minutën e 76’.

Ballkani pas fitores ngjtiet në vendin e tretë me 12 pikë të grumbulluara nga pesë ndeshje. /Klankosova.tv/

S’ka fitues në klasiken evropiane, gjithçka vendoset në ‘Santiago Bernabeu’

Ka mbaruar pa fitues derbi i gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve mes Bayern Munichut dhe Real Madridit. Përballja ishte e zjarrtë nga minuta e parë,...