1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Aderime të reja në PDK-në e Prizrenit

PDK-dega PrizrenDhjetëra intelektualë të profileve të ndryshëm dhe më shumë se 100 studentë, do të aderojnë në PDK në Prizren. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha tha se aderimi i tyre do të bëhet nesër në Hotel “Theranda” në ora 13;00 në Prizren.

“Dhjetëra intelektualë të shquar të Komunës së Prizrenit dhe më shumë se 100 studentë, të sapodiplomuar dhe ata që janë në post-diplomim, në një ceremoni të organizuar në Hotel “Theranda” ,do të aderojnë në Partinë Demokratike të Kosovës, Dega në Prizren, duke përqafuar kështu programin dhe vizionin e Partisë Demokratike të Kosovës”, tha Hoxha.

Sipas tij, në këtë ceremoni solemne të ndarjes së librezave të anëtarësimit, do të marrë pjesë edhe nënkryetari i PDK-së, Kadri Veseli./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Gaza “vendi më i rrezikshëm në botë për të qenë fëmijë”, thotë UNICEF

Catherine Russell, drejtore ekzekutive e Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët, ka paralajmëruar se Gaza është përsëri “vendi më i rrezikshëm në botë...

Gjendet i vdekur një person në një market në Prizren

Një person është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një market në Prizren, transmeton IndeksOnline. Lexuesit kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes ku...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit