18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Afrohen Haradinaj e Pacolli

Haradinaj dhe pacolliNjë takim i rastësishëm mes kreut të AAK-së Ramush Haradinaj dhe atij të AKR-së, Behgjet Pacolli, në selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, ka rezultuar me muhabet të gjatë, pas urimeve që të dy i kanë bërë myftiut Naim Tërnava për festën e Bajramit.

Burime i kanë thënë Tribunës se të dy liderët, pas largimit nga Bashkësia Islame, kanë vazhduar një takim tjetër jo edhe të shkurtër ku kanë biseduar për shumë çështje, duke mos përjashtuar edhe bashkëpunimin.

Ky burim e ka përshkruar takimin si mjaft të shtendosur, pavarësisht tensioneve të herëpashershme që këto dy subjekte kanë pasur në vitet e fundit, sidomos në garën për komunën e Gjakovës.

Më Shumë

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Lajmet e Fundit