10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Afrohen Haradinaj e Pacolli

Haradinaj dhe pacolliNjë takim i rastësishëm mes kreut të AAK-së Ramush Haradinaj dhe atij të AKR-së, Behgjet Pacolli, në selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, ka rezultuar me muhabet të gjatë, pas urimeve që të dy i kanë bërë myftiut Naim Tërnava për festën e Bajramit.

Burime i kanë thënë Tribunës se të dy liderët, pas largimit nga Bashkësia Islame, kanë vazhduar një takim tjetër jo edhe të shkurtër ku kanë biseduar për shumë çështje, duke mos përjashtuar edhe bashkëpunimin.

Ky burim e ka përshkruar takimin si mjaft të shtendosur, pavarësisht tensioneve të herëpashershme që këto dy subjekte kanë pasur në vitet e fundit, sidomos në garën për komunën e Gjakovës.

Më Shumë

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

Ylber Ramadani e kaloi një rrezik të madh për jetën disa javë më parë. Mesfushori i Lecces u përball me një problem shumë të...

Regjistrimi i popullsisë zgjerohet në dy objektet e Komunës së Prizrenit

Procesi i regjistrimit të popullsisë është bërë edhe më i lehtë për banorët e Prizrenit. Koordinatori i komisionit komunal për regjistrimin e popullsisë, Haxhi Seferqaj,...

Lajmet e Fundit