18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Aksident në fshatin Piranë të Prizrenit, dy të lënduar

Një aksident i trafiku mes dy veturave ka ndodhur mbrëmë në fshatin Piranë të Prizrenit.

Dy persona janë lënduar.

Aksidenti është shkaktuar si pasojë e mosrespektimit të distancës.

Personat e lënduar janë dërguar në spital për trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuar për rastin është një 27-vjeçar.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku janë bërë ekzaminimet e nevojshme./Gazeta Sinjali

ASK: Eksporti shënon rënie për mbi 20%, e mbulon importin me 12.9%

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat për eksportin dhe importin e mallrave. Sipas të dhënave që i ka publikuar, deficiti...

Arrestohen tre person të kërkuar në Prizren

Tre person janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës. Ata janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’  Malësi e Re-Prizren...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit