21.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Aksident në Prizren, 5 të lënduar

Një aksident trafiku në mes të dy veturave civile ka ndodhur dje në rrugën “Transiti i Vjetër”, në Prizren, raporton PrizrenPress.

Sipas Policisë, si pasoj e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit meshkuj dhe tre pasagjerë (dy femra dhe një mashkull). Të njëjtit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit, ku tre prej tyre pas tretmanit mjekësor janë liruar ndërsa dy janë hospitalizuar./PrizrenPress.com

Më Shumë

Shqipëria i del në ndihmë Kosovës, evitohen reduktimet e rrymës

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se është kthyer furnizimi i rregullt me energji elektrike. Përmes një komunikate, ME ka njoftuar se kjo është mundësuar nga...

Dasma shqiptare në fshatin e banuar me boshnjak në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat shqiptare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të gazetave botërore. Një e tillë është bërë temë në agjencinë e lajmeve Reuters, e cila shkroi...

Lajmet e Fundit