23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Aksident në Prizren, tre të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën “Ismajl Kryeziu” në Prizren.

Policia e Kosovës njofton se shkaktar i aksidentit ka qenë konsumimi i alkoolit nga vozitësi i veturës.

“ I dyshuari përderisa ishte duke drejtuar veturën nën ndikim të alkoolit, ka goditur tri vetura dhe disa rrethoja të metalta”, njofton PK.

Tre persona një mashkull dhe dy femra kanë pasuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor.

Nuk raportohet për të arrestuar./PrizrenPress.com/

14 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Brazil

Një aeroplan me turistë është rrëzuar në Barcelos të Brazilit, duke lënë të vdekur 14 persona. Kryetari i bashkisë së qytetit konfirmoi aksidentin për CNN...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 89 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 30 aksidente me të...

Lajmet e Fundit