19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Aksident trafiku në Prevallë, gjashtë të lënduar

Policia e Kosovës ka raportuar se dje ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave.

Si rezultat gjashtë persona kanë pësuar lëndime trupore, të cilët kanë pranuar tretman mjekësorë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:45 në Prevallë të Prizrenit.

“Prevallë, Prizren 12.04.2023-10:45. Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave. Si pasojë, lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona dhe të njëjtit pas pranimit të tretmanit mjekësor janë liruar”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Më Shumë

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin

Pas muajit të shenjët të Ramazanit, miliona besimtarë myslimanë sot në mëngjesi iu drejtohen xhamive në mbarë botën për faljen e namazit të Fitër...

Urimi i Selmanajt për festën e Fitër Bajramit

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj ka vizituar Bashkësin Islame. Ai ka uruar të gjithë besimtarët Islam për festën Fitër Bajramit. "Dashuria për atdheun dhe...

Lajmet e Fundit