0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Aktorja turke vie në Kosovë?

Burcu Biricik vjen në Kosovë, zbulohet arsyeja e vizitës.

Një prej aktoreve më të njohura turke ndodhet në Kosovë.

Bëhet fjalë për aktoren Burcu Biricik, e cila ka luajtur në shumë seriale që janë transmetuar në vend, shkruajnë mediat vendase.

Arsyeja e ardhjes së saj në Kosovë, është Festivali i 12-të të Filmit të Shkurtër i Balkans Beyond Borders (Ballkani Përtej Kufijve), që është një organizatë joqeveritare e përkushtuar për nxitjen e mobilitetit dhe bashkëpunimit të të rinjve në Ballkan, duke përdorur artin e krijimit të filmave të shkurtër dhe fuqinë e imazhit.

Ajo ka ndarë me ndjekësit disa fotografi të realizuara në Prishtinë, ku mund t’i shihni më poshtë:

Më Shumë

I vjedhin tre kompjuterë – policia arreston katër të dyshuar në Malishevë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në Malishevë. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i janë vjedhur tre kompjuter me pajisje përcjellëse. Lidhur me rastin...

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Lajmet e Fundit