14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Albin Kurti është në rrugën e Ukshin Hotit

Afrim Hoti

Afrim Hoti vëllai i veprimtarit Ukshin Hoti, ka ftuar qytetarët e Kosovës që t’i bashkëngjiten protestës së Vetëvendosjes në Prishtinë. Ai thotë se lideri i VV-së Albin Kurti është në rrugën e Ukshin Hotit.

Postimi i i plotë në Facebook i Afrim Hotit
Pushteti antipopullor dhe fashist, i frikësuar nga forca e popullit, qe po vijne per dite duke u rritur dhe u ngritur në vetëdije politike dhe kombëtare, s´po le gurë pa lëvizur për të gënjyer e manipuluar opinionin publik “.

Në këtë luftë speciale, qeveria po luan dhe po i ngatërron edhe ata që Serbia jua zhduki ma të dashurit e tyre. Sot, për të dytën here, u prononcua edhe i vetequajtri Udheheqes i Keshillit te Familjareve te te Zhdukurve Haki Kosumi. Zoti Kosumi tha se protesta kishte konotacione politike, dhe e tillë do te jete edhe ajo ne vazhdim. Se Zoti Kosumi po behet argat i dreqit, po shihet ashiqare, por se kë në të vërtet po e përfaqëson ky Zotri ne Keshillin e te te Pagjetureve, kete nuk po e dimë? Kend e keni juve nga familja Juaj, te zhdukur, qe po flisni ne emer te Familjareve te te Zhdukurve?
Askënd!

Juve nuk mund te thirreni ne emrin e Ukshin Hotit, sepse ai ka familjen e vete. Per me teper, duke i dalur ne krah nje pushteti antipopullor dhe fashist, ju po e baltosni vizionin politike te Ukshin Hotit, andaj ju themi, mos u mundoni me e turpërue Ukshinin neper mes shitjes Tuaj te pushteti fashist. Une si vella i Ukshin Hotit, por edhe si ish-deputete ne Kuvendin e Republikes se Kosoves, i bej thirrje popullit shqiptar qe sa me masivisht te dale ne protesta popullore, sepse kjo i ben mire shtetndertimit dhe zhvillimit te Republikes.

Republika eshte zene peng nga mafia politike e Isa Mustafes dhe Hashim Thacit, se bashuku me Listen Cetnike Serbe, andaj e kemi per oblgim qe ta çlirojmë nga keta banditë ordinerë e hajne te popullit fukara, i cili e ka humbur shpresen per jete. Kosova do te fitoj, siç ka fituar deri tani ne rrugetimin e saj politike per clirim. Te gjithe te bashkuar ne Pranveren Shqiptare! Albin Kurti dhe Vetevendosja jane ne rrugen e Ukshin Hotit .

Më Shumë

Gjashtë të lënduar në aksident në Has të Prizrenit, një në gjendje më të rëndë

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Kojushë e Hasit. Një nga të lënduarit është në gjendje më...

Neymar u largua nga intervista – pas pyetjes për Kylian Mbappé

Neymar ka shkaktuar një bujë të madhe me përgjigjen e tij ndaj një pyetjeje në lidhje me bashkëlojtarin te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Braziliani startoi...

Lajmet e Fundit