5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

I ndjeri Elvis Pista s’kishte marrë vota për të hyrë në Kuvend

ElvisPista-misioni i riKandidati i PDK’së për deputet, Elvis Pista, i vrarë në Rahovec, nuk kishte marrë vota të mjaftueshme për t’u bërë përfaqësues i popullit.
Kështu, Pista ka marrë vetëm 6 mijë e 486 vota.

Elvis Pista u vra një javë pas mbajtjes së zgjedhjeve, ndërkohë, ende askush s’është i dyshuar për vrasjen e tij.

Pista, kishte pasur pozita udhëheqëse në Postën dhe Telekomin e Kosovës, derisa në zgjedhjet e fundit kandidoi me PDK’në./express/

Më Shumë

Shkencëtarët tregojnë formulën ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave

Në vitin 1962, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, e cila do të ndihmonte që çiftet të jetonin në harmoni të plotë. Formula u...

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Lajmet e Fundit