0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Arrestohen të “droguarit ” e Gjimnazit “Jeta e Re” në Suharekë

policia suharekDisa nxënës të Gjimnazit “Jeta e Re” në Suharekë, janë shoqëruar në polici, pasi që dyshohen për konsumim të drogës.

Policia e Kosovës në Suharekë ka marrë sot një aksion për identifikimin e përdoruesve të narkotikëve.

Sic raporton TherandaPost aksioni ka filluar në Qendrën e Zejtarëve dhe në afërsi të Gjimnazit “Jeta e re”, ku po kontrollohen edhe nxënësit.
Sipas burimeve të këtij portali, përveç arrestimit të disa nxënësve në këtë aksion janë mbyllur edhe disa lokale./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në...

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit