19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Arrestohen tre grabitës në Prizren

arrestimi 2Dy grabitje kanë ndodhur në Prizren.Grabitja e parë ka ndodhur në rrugën “Maja e pikëllimit”, ndërkaq e dyta në rrugën “Zara”

“Grabitja e parë është kryer në rrugën “Maja e Pikëllimit” me ç’rast një femre e vitlindjes 1957, e cila ishte ndodhur në rrugë para shtëpisë së saj i është afruar një i dyshuar dhe me forcë e ka përplasur për tokë viktimën dhe ia ka shkëputur një zinxhir të artë nga cafa dhe më pas ka ikur në drejtim të panjohur”, ka njoftuar policia në Prizren.

“Pas paraqitjes së rastit në polici, hetuesit policor shumë shpejt kanë arritur që ta identifikojnë kryerësin e më pas ta arrestojnë të njëjtin. I dyshuari është i moshës 22 vjeçare. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari ndalët nën masën e arrestit policor”.

Ndërsa rasti i dytë ka ndodhur në rrugën “Zara” , në afërsi të stacionit të trenit.

“Sipas raporteve hetimore thuhet se një vajzë e vitlindjes 1990, përderisa po ecte rrugës i është afruar një fëmijë dhe e ka pyetur se në sa ishte ora dhe kur vajza po e shikonte orën i dyshuari e kishte goditur në dorë nga e cila i kishte rënë një telefon i llojit “IPOHN 4S””

“Grabitësi e kishte rrëmbyer telefonin dhe kishte ikur nga vendi i ngjarjes. Pas paraqitjes së rastit, hetues policorë kanë arritur të përmbyllin hetimin me arrestimin e dy të dyshuarve të moshës në katërmbëdhjetë vjeç të cilët janë intervistuar në prani të prindit. Është informuar prokurori për të mitur i cili ka sugjeruar që rasti të trajtohet sipas procedurës së rregullt”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Klubi Futbollistik “Liria” e Prizrenit fillon nesër përgatitjet për sezonin 2024/25

Nesër, në orën 18:00, Klubi Futbollistik "Liria" i Prizrenit do të nisë përgatitjet për sezonin e ardhshëm 2024/25. Ekipi do të rikthehet në fushë...

Ky është i dyshuari që theri për vdekje 26-vjeçarin në Prizren

Një person është arrestuar mbrëmë si i dyshuar për therjen e 26-vjeçarit Auron Thaqi, i cili vdiq në QKUK, pasi nuk iu bëri ballë...

Lajmet e Fundit