25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Arrestohet në Vërmicë i kërkuari me urdhëresë të gjykatës

Një mashkull kosovar është arrestuar në pikë kalimin kufitar Vërmicë, pasi ndaj tij kishte një urdhëresë nga gjykata, shkruan PrizrenPress

Sipas Policisë, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

“PKK Vërmicë, 06.04.2022 – 20:20. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar i kërkuari mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./ PrizrenPress.com

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Edhe sot, reshje dhe vranësira në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius, ndërsa...

Kërcet dajaku në një familje në Prizren: Tre veta kundër një – dy gra përfundojnë në spital

Telashet familjare shpesh herë kalojnë muret e shtëpive, për shkak të eskalimit të situatës ku nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë. Një rast i tillë...

Lajmet e Fundit