19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Arrestohet një 22 vjeçar në Prizren, kërcënoi policët që e kapën pa patentë shoferë

Policia në Prizren ka arrestuar një 22-vjeçar, i cili po dyshohet se ka kanosur policët që e kapën në pa patentë shofer.

Rasti ka ndodhur dje  kur njësia e trafikut e ka ndalur të riun nën dyshimet se ishte duke lëvizur në kundërshtim me rregullat e komunikacionit.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

I mllefosur pasi policia i riu filloi me kërcënime, duke i paralajmëruar zyrtarët policorë se do të hakmerret ndaj tyre dhe do ta pësojnë keq.

 

Për ta vënë situatën nën kontroll, i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku para hetuesve ka dhënë deklaratën e tij lidhur me atë që ka ndodhur.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Kanosje ndaj personit zyrtar’.

Më Shumë

Vdes një person në Prizren, rrëzohet nga skelet ndërsa ishte duke punuar

Një person  ka humbur jetën tragjikisht gjatë ditës së sotme në Prizren. Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës, ku zëdhënësi i policisë për rajonin...

Bylbyl Duraku, studenti që u mbijetoi torturave çnjerëzore serbe dhe masakrës së Dubravës

Qemajl Krasniqi  Ish i burgosuri politik, i mbijetuari i masakrës në Burgun e Dubravë, regjimin serb e krahason me atë të luftës së dytë botërore...

Lajmet e Fundit