20.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se kanosi nënën me thikë dhe e sulmoi fizikisht

Policia e Kosovës ka njoftuar se në mbrëmjen e të shtunës është arrestuar një person në Prizren nën dyshimin se e kishte kanosur me thikë nënën e tij e më pas e kishte sulmuar fizikisht.

Sipas raportit të Policisë, viktima është dërguar për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

“Prizren 09.04.2022-19:20 Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti fillimisht kishte kanosur me një thikë, e më pas e kishte sulmuar fizikisht viktimën, nënën e tij. Viktima është dërguar në tretman mjekësorë, kurse i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Në përgjithësi vetëm të shtunën janë raportuar pesë raste të dhunës në familje në Policinë e Kosovës.

Më Shumë

Dua Lipa, si imazh i Kosovës edhe në pullë postare

Posta e Kosovës sot ka bërë promovimin e pullës postare “Dua Lipa”. E pranishme në këtë promovim ishte edhe vetë këngëtarja me famë botërore.   Dua...

Komuna e Prizrenit paguan 124 mijë euro për avokat (VIDEO)

Organizata Democracy Plus ka nxjerrë se Komuna e Prizrenit ka paguar 124.926 euro për përfaqësim ligjor, ndonëse paguan edhe zyrtarë komunalë për këtë detyrë.   Në...

Lajmet e Fundit