25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Vetaksident në fshatin Sopijë të Suharekës

Një vetaksident ka ndodhur në fshatin Sopijë të Suharekës, ku është lënduar vozitësi i veturës.

Policia bën të ditur se vozitësi është dërguar për tretman mjekësor.

“Vozitësi mashkull kosovar me veturë dyshohet nga pakujdesia ka shkaktuar vetë aksident trafiku, ku si pasojë është vetë lënduar. Vozitësit është dërguar për tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Më Shumë

Edhe sot, reshje dhe vranësira në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius, ndërsa...

Ukrainasit arrestojnë 400 të dyshuar si bashkëpunëtorë të rusëve

Qindra persona janë arrestuar në rajonin Mykolaiv në jug të Ukrainë nga 5 deri më 8 gusht – nën akuzën se po bashkëpunojnë me...

Lajmet e Fundit