0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Arrestohet personi që sulmoi Sali Berishën

Është arrestuar sulmuesi që ka sulmuar Sali Berishën me grusht në fytyrë.

Ky person i quajtur Gert Shehu ka goditur duke i shkaktuar gjakderdhje në hundë dhe në faqe ish-kryeministrin, ndërsa më pas është sulmuar nga truprojat dhe simpatizantët e Berishës.

Pasi është neutralizuar, personi në fjali i identifikuar si Gert Shehu është marrë menjëherë për në selinë blu.

Aty ka mbërritur edhe një ambulancë.

Më pas ka ardhur policia të cilët kanë arrestuar agresorin që goditi Berishën. /abcnews.al/

Më Shumë

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Lajmet e Fundit