19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

“Bab, s’mund ta besoj që ke ikur…”, i biri kujton Gulielm Radojën

Red Radoja, i biri i të ndjerit Gulielm Radoja ka kujtuar së fundmi babain e tij nëpërmjet një fotografie ku shihen të dy, foto kjo e realizuar shumë vite më parë.

Përveç fotografisë Red Radoja ka shkruar edhe këtë mbishkrim: “3 vjet mungesë”. Ndërsa pak javë më parë në një intervistë të dhënë, Red Radoja tregoi se po e ka shumë të vështirë të jetoj pa babanë.

“Është e vështirë pa të. Më duket sikur ka dalë e do të kthehet sërish… Ende nuk pajtohem me idenë se ai ka ikur për të mos u kthyer më…”, ka thënë ai.

Ndryshe, aktori i njohur shkodran Gulielm Radoja ka vdekur më 5 maj të vitit 2021 për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore nga Covid-19. Ai konsiderohet si një ndër aktorët më të mëdhenj shqiptarë.

ObserverKult

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Gjobiten shoferët në Prizren, tejkaluan kufizimin e shpejtësisë

  Njësia Rajonale e Trafikut Rrugor ne Prizren ka hasur në shoferë të cilët në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50 km/h, kanë lëvizur...

‘Shuhen’ shpresat për Shqipërinë, Brajan Gruda thirret nga Gjermania

Dy lojtarët gjermanë U-21 Brajan Gruda dhe Rocco Reitz do të kenë mundësinë të stërviten me skuadrën e të moshuarve përpara Euro 2024. Kur...

Lajmet e Fundit