5.5 C
Prizren
E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Babai i Rron Gjinovcit tregon pse është me PDK’në dhe e pëlqen Hashim Thaçin

Babai i Rron Gjinovcit, Arbri ka treguar se pse është me Partinë Demokratike të Kosovës dhe pse e përlqen ish-presidentin, Hashim Thaçin, raporton Express.

Në emisionin e Adi Krastës, ai ka thënë se lidhja e tij me PDK’në është më shumë emocionale, duke e lidhur edhe me faktin se vjen nga regjioni i Drenicës.

“Lidhja ime me Partinë Demokratike nuk është lidhje si parti, por është një lidhje më shumë emocionale, sepse unë vijë nga regjioni i Drenicës, ku PDK’ja është e shtrime më shumë në atë territor. Partia Demokratike e ka brendashkruar UÇK’në brenda vetes,  mirëpo po ua kujtoj tash se më 14 shkurt në listën e zgjedhjeve, në 10shen e parë nuk është asnjë personazh i Ushtrisë Çlirimtare, vetëm Xhavit Haliti nëse nuk gaboj, e që i bie se kanë bërë reforma të thella. Do të thotë në 10’shen e parë e kemi vetëm Xhavit Halitin, por shohim njerëz të muzikës, të artit e të kulturës”, ka deklaruar ai.

Tutje, Arbri ka treguar se përplasjet me Rronin i kanë shkaku i Thaçit.

“Me Rronin e kemi problemin për Hashim Thaçin, sepse nuk qëndron siç thotë Rroni”, ka deklaruar Arbër Gjinovci.

Ai ka komentuar foton që po qarkullon nëpër rrjete sociale ku shihet ai duke u përqafur me ish-kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselin.

Gjinovci ka treguar se fotoja është realizuar kur ka qenë në një dasmë te Sami Lushtaku.

Në atë kohë thotë se Rroni ishte në burg për “veprat banditeske që i ka bërë atëherë me Lëvizjen Vetëvendosje”.

“Në fakt ajo foto është në dasmë të një mikut tim, gjeneral Sami Lushtaku, edhe në atë kohë Rroni ka qenë në burg i dënuar dy muaj për veprat e tij banditeske që i ka bë atëherë me Vetëvendosje. Unë aty iu kam afruar Kadrisë edhe kemi bërë pak shaka”, ka treguar ai./Gazeta Express

Më Shumë

E dashura e Bernardo Silvas “trondit” Instagramin, pozon me bikini rozë

Modelja, Ines Degener Tomaz gjithashtu e dashura e yllit tw Manchester City-t pozon me bikini rozë. Bukuroshja Portugeze, 22 vjeç, thotë se marrëdhënia e saj me Bernardo Silva, 26 vjeç, është “si...

Kush janë më të votuarit e PDK-së?

Nga numërimi i 79,39 për qind të votave deri më tani, 19 kandidatë të PDK-së për deputetë morën numrin më të madh të votave. Klan...

Një top sulmues evropian pritet ta zëvendësojë Mbappen te PSG

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është bërë një nga emrat më të mëdhenj në futboll në vitin 2021. Ai ishte qartësisht një yll i dëshmuar...

Vazhdon rinumërimi i mbi 400 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pasditen e djeshme filloi procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve, për të cilat mori vendim Komisioni Qendror i...

Prizren, arrestohen të dyshuarit për vjedhjen me forcë të zinxhirit të arit nga qafa e qytetares

Policia e Prizrenit njofton se ka arritur të identifikojë dhe arrestojë dy persona, për të cilët dyshohet se janë autorë të një vjedhjeje të...

Shqiptarit nuk i jepet shtetësia italiane pasi është lojtar pokeri

Një 40-vjeçar shqiptar e siguron jetesën duke luajtur poker, por nuk mund të marrë shtetësinë italiane edhe pse jeton në Itali prej 20 vjetësh,...

Zyrtarë të Shqipërisë marrin mjekimin anti-COVID në Prizren, mjeku Avdaj tregon detajet

Afrim Avdaj, drejtor i Spitalit Rajonal të Prizrenit tha se janë 13 pacientë pozitivë me COVID-19 të Qarkut të Kukësit, të cilët po marrin...

A mund të kthehet Vjosa Osmani në LDK? Flet zyrtari i këtij subjekti

LDK-ja doli si parti e tretë nga zgjedhjet e 14 shkurtit. Por çfarë do të ndodhë tani me këtë parti, teksa Isa Mustafa dha dorëheqjen,...

Lista e plotë e deputetëve të mundshëm të LVV-së në Kuvend

Nga zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, deri më tani sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë me 47.85% apo 378,550 vota. Sipas...

Shtyhet gjykimi ndaj drejtorit të shkollës në Malishevë

 Ka dështuar të vazhdojë shqyrtimi gjyqësor ndaj drejtorit të Shkollës Fillore të Mesme të Ultë “Ibrahim Mazreku”, në Malishevë, Jonuz Mazreku, i akuzuar për...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

  Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Konkurrenca e përmirëson biznesin tuaj

Ndërmarrësit e suksesshëm arrijnë sukses nën presion të konkurrencës. Në vend se ta shohin konkurrencën si pengesë, ata e shohin si një mundësi. Dharmesh Shah,...

Keqpërdorimet me subvencione, fermeri nga Prizreni në prag të falimentimit – nuk mori paratë e grantit që nga viti 2017

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës së fundmi ka realizuar disa aksione policore në pesë komuna, ku ka rezultuar me arrestimin e 19 personave...

Taksirati me pragun, Zafir Berisha lajmërohet me një citat të profetit Muhamed

Nisma Socialdemokrate në krye me Fatmir Limajn nuk ka arritur që t’i sigurojë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor në mënyrë që...

Nuk e kanë shkatërruar LDK-në as Isa Mustafa e as Avdullah Hoti por Albin Kurti dhe Vjosa Osmani!

Shkruan: Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Fillimi i fundit të dobësimit të LDK-së: LDK-ja edhe pas shumë sulmeve, verbale dhe fizike që ia bënë kryetarit,...

Totaj komenton “kacafytjen” e Haskukës me kuvendarët e LVV-së

Kryetari i PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj ka komentuar përplasjen e kryetarit të Komunës, Mytaher Haskuka me kuvendarët e Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas tij, kjo përplasje...

Lajmet e Fundit