19.8 C
E diel, 8 Shtator, 2024

Ballkani kualifikohet në play-off të Ligës së Konferencës

Kampioni i Kosovës, Ballkani është kualifikuar për në “Play-off” të Ligës së Konferencës, pas fitores 1-3 ndaj Lincoln Redi.

Pjesa e parë u mbyll 0-0, ndërsa në minutën e 48-të të takimit ishte Korenica ai që ia dha epërsinë fillestare Ballkanit.

Ndërsa, në minutën e 64-të, Kuç shënoi për 0-2, kurse pas dy minutave, Juampe ngushtoi epërsinë në 1-2.

Krejt në fund, ishte Zyba ai që shënoi për rezultatin përfundimtar 1-3, të takimit të dytë.

Kujtojmë se ndeshja e parë është mbyllur me rezultat 2-0 në favor të Ballkanit.

“Më digjet zemra kur shoh armiqtë të punojnë kundër Shqipërisë”, intervista e fundit e Ismail Qemalit: Pse çështjen shqiptare mund ta zgjidhin SHBA-të

“Nuk mundem t’u them se si më digjet zemra kur shoh gjithë armiqtë tanë të punojnë kundra Shqipërisë e cila po rri me gojë mbyllur, është e tepër t’u them se...