-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Ballkani mposhtet në “Fadil Vokrri”

’90 Mposhtet Ballkani

Skuadra e Ballkanit ka pësuar humbje me rezultat 1-2, ndaj skuadrës së Kazakistanit, Astanës.

Dusan Jovancic në minutën e shtatë të ndeshjes shënoi për 1-0, duke e kaluar në epërsi skuadrën e tij. Ndërsa golin e barazimit për skuadrën e Ballkanit e shënoi Edvin Kuç në minutën e tetë të ndeshjes. Golin e dytë për Astanën dhe të fitores e shënoi Islambek Kuat në minutën e 23 të ndeshjes. Aktualisht Ballkani renditet në vendin e tretë me tre pikë, kurse Astana gjendet në poziten e katërt me tre pikë.

’89 Arb Manaj lëshon një rast të mirë.

Futbollisti Arb Manaj tentoi me kokë për të shënuar, por goditja e tij shkoi mbi portë. Rezultati aktual 1-2 në të mirë të Astanës.

’80 – Kalojnë 80 minuta lojë në ndeshjen ndaj Astanës dhe Ballkanit

Skuadra mysafire vazhdon ta mbajë epërsinë prej 1:2.

’60 – Kalon një orë lojë

Ka kaluar një orë lojë në ndeshjen ndaj Ballkanit dhe Astanës. Rezultati i takimit vazhdon të jetë 1-2, në të mirë të Astanës. Posedimi i topit është në anën e kampionit të Kosovës, Ballkanit.

’46 – Ka filluar pjesa e dytë e takimit ndërmjet Ballkanit dhe Astanës

Astana është duke fituar me rezultat 1-2, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Konferencës.


’45 –
 Përfundon pjesa e parë, Astana në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Ballkanit dhe Astanës, në kuadër të Ligës së Konferencës.

Posedimi i topit ishte në anën e kampionit të Kosovës, Ballkanit.

’36 – Lëndohet Vesel Limaj

Futbollisti Vesel Limaj është lënduar në minutën e 36 të ndeshjes.

Në vend të tij, Bleart Tolaj hyn në lojë.

Rezultati aktual i ndeshjes është 1-2, në të mirë të Astanës.

’23 – Astana shënon golin e dytë ndaj Ballkanit

Skuadra e Astanës ka realizuar për 2-1, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Konferencës. Islambek Kuat shënoi golin në minutën e 23 të ndeshjes. Rezultati aktual i takimit është 2-1, në të mirë të Astanës.

’15 – Kalojnë 15 minuta lojë në takimin ndaj Ballkanit dhe Astanës.

Rezultati aktual i ndeshjes është 1-1. Dusan Jovancic shënoi për 1-1 për Astanën. Por shpejt u kundërpërgjig skuadra e Ballkanit me anë të Edvin Kuç duke barazuar rezultatin. Posedimi i topit është në anën e kampionit të Kosovës.

’08 – Ballkani barazon shpejtë rezultatin ndaj Astanës

Skuadra e Ballkanit ka shënuar për barazimin e rezultatit në 1-1. Edvin Kuç shënoi për 1-1 në minutën e tetë të ndeshjes.

’07 – Astana në epërsi ndaj Ballkanit

Skuadra e Astanës ka shënuar për 1-0 ndaj Ballkanit, në kuadër të Ligës së Konferencës.

Dusan Jovancic shënoi për 1-0 në minutën e shtatë të ndeshjes.

’01 – Ka filluar ndeshja ndërmjet Ballkanit dhe Astanës

Kampioni i Kosovës, sonte do ta synojnë fitoren e dytë në grup për të mbetur në hap për të kaluar në fazën e dytë të Ligës së Konferencës.

Klubi nga Suhareka vjen i supermotivuar pas fitores prej 2:0 kundër gjigandit kroat, Dinamo Zagreb.

Më Shumë

Limaj: Kosova është futur në  krizë 

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, tha sot në Prizren se,  që tri vjet Kosova është  futur në krizë. “Kosova në gjithë këto vite të lirisë...

Halitjaha thotë se nuk ka pas polici ushtarake në Zonën e Pashtrikut në vitin 1998

Dëshmitari Sadik Halitjaha gjatë dëshmisë së tij në Hagë, përpara trupit gjykues në çështjen gjyqësore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka thënë...

Lajmet e Fundit