10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Ballkani-Sivasspor sonte sprovojnë forcat në ‘Fadil Vokrri’

Ballkani sonte në ‘Fadil Vokrri’ do të përballet me Sivasspor-in, në kuadër të Conference League në fazën e Grupeve.

 

Ballkani një javë më parë triumfojë në Sivas, me rezultat 3-4.

Skuadra e Ilir Dajës edhe në duelin e sontem synon fitore në mënyrë që të bëjë edhe një hap të madh në garën për të kaluar në rundin tjetër të kësaj garë evropiane.

Të dy skuadrat mbrëmë në Prishtinë, kanë mbajtur seancën e fundit para duelit të sontem, sfidë kjo që do të luhet në ‘Fadil Vokrrin’ e mbushur me tifozë pasi që tashmë janë shitur të gjithat biletat për këtë supersfidë.

Ballkani është skuadra e vetëm që po përfaqëson futbollin shqiptarë në Evropë.

Ndeshja Ballkani-Sivaspor nis në orën 21:00. /RTKlive

Më Shumë

Vazhdojnë punimet në oborrin e SHMU “Gani Saramati” në Prizren

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se po vazhdojnë punimet në oborrin e SHMU "Gani Saramati" në Prizren. Gjatë këtyre punimeve, janë ndërtuar parkingje të reja,...

Totaj: Ndërtimi i shtegut drejt Kalasë ruan trashëgiminë kulturore dhe rrit zhvillimin turistik të Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, bëri të ditur se vazhdojnë punimet në ndërtimin e shtegut të ri, me gurë, që shpie për në Kalanë...

Lajmet e Fundit