24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Barcelona ambicioze, kërkon transferimin e Messi-t në janar

Barcelona shpreson të bëjë një lëvizje të bujshme për të ri-nënshkruar Lionel Messi-n nga Paris Saint-Germain në janar, sipas Diario Sport.

Presidenti i klubit Joan Laporta ka diskutuar tashmë dëshirën e tij për të rikthyer Messi-n në Camp Nou, duke deklaruar se shpreson që legjenda e Argjentinës të ketë një “fund të bukur” me Blaugranët.

Ka pasur raporte të mëparshme se Barcelona do të përpiqet të rikthejë 34-vjeçarin në verë, kur kontrata e tij me PSG-në të përfundojë (megjithëse klubi francez ka një opsion edhe për një vit tjetër), por ata tani janë të vendosur për të ofruar një kontratë.

Megjithatë, kjo do të jetë e vështirë për arsye të ndryshme, kryesisht sepse PSG nuk dëshiron që Messi të largohet në mes të sezonit përpara një shtytjeje për titullin e tyre të parë në Champions League.

 

Ekziston edhe mosgatishmëria e PSG-së për t’i bërë ndonjë favor Barcelonës për shkak të marrëdhënieve mes dy klubeve.

Së fundi, është raportuar gjerësisht se Messi aktualisht është i fokusuar në sezonin e tij me PSG-në dhe në Kupën e Botës me Argjentinën.

Raporti thotë se lëvizja ambicioze do të dukej e pamundur dhe se Barcelona ende nuk ka bërë ndonjë kontakt të drejtpërdrejtë me Messi-n.

Blaugranët janë të vetëdijshëm se koha është kundër tyre, pasi një marrëveshje kaq e rëndësishme duhet të kishte avancuar deri tani nëse do të përfundonte në janar.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Lajmet e Fundit