8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Barcelona mund të ndaj rrugët me Pique, Alba-n dhe Depay-in

Barcelonës mund t’i largohen tre lojtarë ne janar, të cilët janë: Gerard Pique, Jordi Alba dhe Memphis Depay raporton Diario Sport.

Më herët është raportuar se Blaugranët duan të ndajnë rrugët me Pique dhe Alba, por katalanasit tashmë thuhet se kanë filluar negociatat për largimin e tyre gjatë këtij dimri.

Në rastin e Albës, ka klube të ndryshme që mund të jenë të interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit të majtë, me Juventus-in një të spikatur që kanë qenë të lidhur më parë.

Duke bërë një përpjekje për të çuar procesin përpara, Barcelona madje mund të ofrojë një ndërprerje të kontratës së Alba-s.

Barcelona po shikon gjithashtu lëvizjen e Depay pas Kupës së Botës për shkak të mungesës së minutave të tij në fillim të sezonit, i cili që atëherë është pasuar nga një periudhë lëndimi.

Ndërsa bashkëkombasi i tij holandez Frenkie de Jong ka impresionuar në fushë kohët e fundit, Barcelona do të ishte e interesuar ta shkarkonte atë për një shumë të madhe në mënyrë që të forconte skuadrën e saj.

Ndërkohë, kontrata e Sergio Busquets skadon në verë dhe mesfushori nuk pritet ta kalojë atë pikë.

Më në fund, Pablo Torre dhe Inaki Pena mund të huazohen në janar. /Albanianpost.com

Më Shumë

Lajmet e Fundit