4.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Barcelona shtyn blerjen e Pogba deri më 2019

Barcelona ka vendosur që të pres për nënshkrimin e yllit të Manchester United, Paul Pogba.

Gjiganti nga Camp Nou siç raporton Express.co.uk, do të përpiqet që ta blejë francezin në verën e vitit 2019, përcjell Klan Kosova.

Katalanasit kanë ofruar 50 milionë dhe dy lojtarë të tyre, por që këtë nuk e kanë pranuar drejtuesit e United.

Ngurrimi i Djajve të Kuq dhe mbyllja e afatit kalimtar në Premier League, kanë detyruar Barçën që të prej edhe 12 muaj që ta bëjë ofertën e radhës për Pogba.

Më Shumë

Sigurimi: Hrushovi iu drejtua Enverit me gisht

Publikohet një dosje arkivore voluminoze e nxjerrë nga institucioni i Autoritetit për Informimin e Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, ku ndodhen me qindra dokumente...

Anton Quni: Jo nuk ka marrëveshje me PDK-në në Prizren

Më 14 nëntor, në raundin e dytë të zgjedhjeve, Partia Demokratike e Kosovës arriti të fitojë Prizrenin me një diferencë të ngushtë me partinë...

Ngrihet aktakuzë ndaj G.K. nga Rahoveci, kishte vrarë vëllanë e më pas ia kishte djegur trupin

Prokuroria Themelore e Gjakovës ka ngritur aktakuzë ndaj G.K. i cili akuzohet se në shkurt të vitit të kaluar ka vrarë e më pas...

Rrahman Jashari: Nuk ka kryeministër që nuk ia kam plas pak barkun

Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, i cili ka paralajmëruar greva e protesta nëse nuk implementohet Ligji i Pagave,...

Rritja e çmimeve në SHBA më e larta në më shumë se 30 vjet

Kohët e fundit, inflacioni ka prekur pjesën më të madhe të botës, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalluar si një nga vendet...

KEDS-i apelon që të mos ngroheni me rrymë, për shkak të mbingarkesës së rrjetit energjetik

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS), ka apeluar te qytetarët që të mos e shfrytëzojnë rrymën për ngrohje, pasi për...

Plagoset me armë ish-kryetari i kësaj komune

Është plagosur ish-kryetari i komunës së Velipojës, Pashko Ujka. Ngjarja ka ndodhur ne qender te qytetit te Shkodres ne afersi te Kishes Ortodokse, ku mësohet...

24 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

Sot u bënë 24 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës...

Gruaja e denoncon pas 4 ditësh burrin e saj: Më rrahu e kërcënoi, por shpresoja mos po përmirësohej

Një grua në Prizren dje e ka denoncuar në Polici burrin e saj për dhunë në familje. Rasti dyshohet se ka ndodhur katër ditë...

PDK e mirëpret vendimin e Supremes për përsëritje të votimit me post në komunën e Dragashit

Partia Demokratike e Kosovës e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Supreme për riorganizim të votimit nga diaspora në komunën e Dragashit. “Partia Demokratike e Kosovës...

KQZ-ja tregon datat kur mund të votohet me postë për kryetar të Dragashit

omisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim që periudha për përsëritjen e votimit përmes postës për raundin e dytë të Zgjedhjeve për Kryetar të Komunës...

Një vajzë në Prizren shkon në shkollë e nuk kthehet, babai e raporton për të zhdukur

Një nxënëse në Prizren është raportuar e zhdukur. Rastin e ka raportuar babai i vajzës, bëhet e ditur në raportin 24-orësh të Policisë. Në njoftim...

Prindërit e saj nuk e pranonin lidhjen, historia e vajzës ruse që u dashurua me djalin nga Kosova

Historia e dashurisë mes Elinës dhe Yllzonit u trajtua këtë të hënë në emisionin e mëngjesit në Abc. Elina nga Rusia dhe Yllzoni shqiptar...

Lajmi i fundit: Tërmet në Suharekë

Një tërmet i magnitudës 2.5 ballë ka goditur në jug të Kosovës rreth një orë më parë. Sipas Earthquake, tërmeti ishte me magnitudë 2.5 shkallë...

Aksident, tre të lënduar në Prizren

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku në Prizren. Të lënduarit kanë qenë pasagjerë të veturës së përfshirë në aksident. “Si pasojë e aksidentit lëndime...

Ambasada e Gjermanisë ndryshon procedurën e caktimit të termineve për viza pune për kosovarët

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka dalë me një njoftim për qytetarët e Kosovës lidhur me terminin për aplikim për viza pune në këtë...

Lajmet e Fundit