25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Basha: Koalicioni ‘Misioni i Ri’ do t’i fitojë këto zgjedhje

Munir basha misioni i riPartia Konservatore e Kosovës vazhdon me aktivitetet elektorale në mënyrë unike me partnerët e saj të koalicionit duke promovuar Misionin e Ri si një fazë të re që ka për synim zhvillimin ekonomik të Republikës së Kosovës.

Kandidati për deputet i Partisë Konservatore të Kosovës, Minir Basha tha se është i bindur se koalicioni Misioni i Ri do të fitojë këto zgjedhje si dhe do të sigurojë edhe përfaqësimin në parlamentin e Republikës së Kosovës.

“Uniteti dhe mobilizimi i madh i strukturave tona partiake është duke dhënë kontributin e saj drejt sigurimit të fitores”

“Në takimet të përditshme me strukturat partiake, anëtarët, simpatizantët si dhe me vëzhguesit tonë kërkojmë përqendrim maksimal në mobilizimin dhe sigurimin e votave të qytetarëve të Kosovës, duke i bindur ata se koalicioni Misioni i Ri nuk ka alternativë tjetër”.

“Falënderojmë strukturat dhe udhëheqësin e Partisë Demokratike të Kosovës për hapësirë veprimi dhe në veçanti elektoratin demokrat për mikpritje të ngrohtë, mbështetje të pakursyer për mua si kandidat i Partisë Konservatore të Kosovës në familjen demokratike”, theksoi Munir Basha,

“Si Parti Konservatore të Kosovës, dita ditës dhe çdo orë jemi duke shtuar intensitetin e veprimit të strukturave dhe aktivistëve për arritjen e fitores së përbashkët me 8 qershor, duke vizituar qytetarët e Prizrenit, familjet, degët dhe votuesit tonë”

“Njëkohësisht ftojmë të gjithë anëtarësinë e gjerë të Partisë Konservatore të Kosovës që të Mërkurën, me 07 Qershor 2014 duke filluar nga ora 17:30 me pjesëmarrjen masive të dëshmojnë përkushtimin e tyre për fitoren e koalicionit Misioni i Ri”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqipton mbi 600 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 648 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Lajmet e Fundit