19.8 C
E diel, 8 Shtator, 2024

Bashkimi triumfon në derbi

Bashkimi ka triumfuar në sfidën ndaj rivalit të vjetër, Sigal Prishtinës me rezultat 87:78 (20:23, 23:24, 25:19, 19:17), në javën e 26-të të Prince Caffe Superligës.

Pjesa e parë ka qenë e barabartë, ku hera njëra e herë tjetra kalonte në epërsi, derisa përfundoi në të mirë të prishtinasve 43:47. Dallimi i madh dhe vendimtar u bë në periudhën e tretë, që u fitua nga prizrenasit 25:19, derisa në dhjetë minutat e fundit, vendasit menaxhuan lojën dhe rezultatin për të triumfuar 87:78.

Më i miri te prizrenasit ishte Lejson Zeqiri, i cili ndaj ish-skuadrës e mbylli ndeshjen me 26 pikë e nëntë kërcime, duke u ndihmuar nga Altin Morina me 16 pikë e shtatë kërcime, kurse te prishtinasit më të dalluarit ishin Derrick Wilson me 17 pikë e tetë kërcime, Diamond Stone me 21 pikë e dhjetë kërcime dhe Donte Clark me 16 pikë dhe Fisnik Rugova me 15.

Bashkimi ka 11 fitore e 15 humbje, kurse Sigal Prishtina 15 fitore e 11 humbje.

Aksident mes dy çiklistëve në Prizren

Një aksident i rëndë mes dy çiklistëve ka ndodh mëngjesin e sotëm në Prizren. Aksidenti ka ndodh saktësisht në rrugën “Vëllezërit Dehari”, dhe të përfshirë...

Përmbysje dramatike, Suhareka mposht Gjilanin

Suhareka arriti që me një përmbysje dramatike të fitojë ndaj Gjilanit, me shifrat 3:2. Ndeshja filloi me dy gola të shpejtë, ku Robert Rrahmani i...