21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Berisha: Klanet mafioze nga Prishtina, pas 3 nëntorit nuk do të kenë qasje në Prizren

zafa shatervanBashkimi Demokratik në Prizren,ka përmbyllur fushatën zgjedhore në sheshin “Shatërvan”. Kandidati për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha ka kërkuar nga simpatizantët që që më 3 nëntor të votojnë për numrin 74. “Bënu me Bashkimin Demokratik ku janë vlerat e vërteta të Prizrenit, vlera që i kanë mungur me vite Prizrenit”, tha Berisha.

Ai u shpreh i bindur se qytetarët e Prizrenit më 3 nëntor do t’i thotë jo krimit të organizuar në këtë komunë . “Ne jemi këtu për t’iu premtuar dhe garantuar qeverisje më ndryshme në mandatin e ardhëshëm katërvjecar, për të garantuar se klanet mafioze të Prishtinës nuk do të kenë qasje më në Prizren, për t’iu garantuar se Prizreni do të jetë me vlerat e veta që ka, se Prizreni nuk do të jetë më vetëm në zhargonin politikë qytet i të kaluarës hostroike , por do të jetë edhe me vlerat e tanishme që i ka”, tha Berisha.

“Prizreni pas zgjedhjeve të ardhëshme parlamentare do t’i ketë depoutetet e vetë që iu mungojnë, do t’i ketë ministrant e vetë që i mungojnë , do të ketë ambasadorët që iu mungojnë dhe vlerat e mirëfillta kulturopre që i meriton”.

“Forcat politike që kanë ardhur në Prizren vetëm për të marr vota, pas 3 nëntorit do ta harrojnë Prizrenin. Unë me ekipin e BD-së kërkoj nga ju dhe të gjithë qytetarët e Prizrenit, të reflektoni pozitivisht edhe më 3 nëntor dhe të delni masovikisht në votime dhe të votoni kandidatët e BD-së, sespe Prizreni nuk shkon në Eurpoë me të pandehurin Ramdan Muja, Europa nuk i pranon hajnat, ngase ata që e vjedhin shtëpinë e vetë nuk ekanë vendin në Europë”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Mot me diell sot, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat maksimale do...

Veliaj i dhuron “Çelësin e Tiranës” Shkurte Fejzës, nesër koncerti te Pallati i Kongreseve

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka përgatitur një surprizë për tifozët shqiptarë që po mbështesin Kombëtaren e Shqipërisë, që është duke zhvilluar ndeshjen me...

Lajmet e Fundit