28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Berisha mirëpritet nga “ESNAF-i”

Berisha esnafKandidati për kryetar të Prizrenit nga  Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha është mirëpritur nga përfaqësuesit e Shoqatës së  Zejtarëve dhe Afaristëve  “ESNAF”.

Berisha edhe në këtë takim është shprehur i bindur se në zgjedhjet e 3 nëntorit BD-ja do t’i fitojë zgjedhjet në Prizren. “ Ekipi të cilin përfaqësoj unë ka vullnetin dhe guximin për të bërë ndryshime pozitive në qytetin e Prizrenit”, tha Berisha.

Ai premtoi se BD-ja do të fokusohet veçanërisht në zhvillimin ekonomik të qytetit me theks të veçantë në zonat industriale. Berisha tha se edhe në të ardhmën do të bashkëpunojë ngusht me shoqatat zejtare dhe afariste të Prizrenit, të cilat sipas tij, janë një shpresë e madhe për shkak të mundësive që kanë për të sjellë edhe investitorë të huaj në qytetin tonë.

Kandidati Berisha  ia ka dorëzuar Kryesisë së “ESNAF-it”, programin zgjedhor të 3 nëntorit.Ai tha se programi i BD-së është përgatitur nga ekspertë të fushave të ndryshme që ka Bashkimi Demokratik dhe qyteti i Prizrenit. “Ky program është garanci dhe shpresë e vetme për një jetë më të mirë në qytetin e Prizrenit”, tha Berisha.

Kryetari i “ESNAF-it”, Edis Qabrati, ndërkaq e ka njoftuar BD-në për aktivitetet e kësaj shoqate. Ai ai tha se Prizreni si qytet  me traditë të gjatë zejtare dhe afariste, ka nevojë për një klasë politike, e cila mbështet  bizneset e vogla dhe të mesme në Prizren si dhe stimulon zejet  e veçanta, të cilat  janë në shuarje e sipër si zeje të vjetra./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Konfirmohet aktakuza ndaj Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës

Është konfirmuar aktakuza ndaj tre ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës-Topit. Lajmi është bërë me dije nga Dhomat e Specializuara të...

Zhduken motër e vëlla në Prizren

Një grua në Prizren, ka raportuar në polici se vajza dhe djali i saj janë larguar nga shtëpia dhe nuk janë kthyer më. Rasti është...

Lajmet e Fundit