30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Blerandi ‘sulmon’ Isa Mustafën: Me sllogane, ankademiku sheh larg

BlerandStavileci-mbpzhrBlerand Stavileci nga Partia Demokratike e Kosovës pas fitores që shpalli partia e tij, nuk ka lënë pa ironizuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa

Stavileci, i cili edhe është Ministër i Bujqësiesë, nëpërmjet një postimi në facebook ka thënë se Mustafa u pa që me slogane sheh larg.

“U pa që edhe me sllogane ankademiku sheh larg. Sot Komunën, nesër Kosovën thojke.Te dyjat i fitoi. Veç ai me ata (Bardhylin, Avdullahun & Co) munden. Dekorohen me çmimin Nobel për dështim dhe pensionim, çmimin Dzurinda”, ka shkruar Stavileci në Facebook. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

139 vite më parë Statuja e Lirisë mbërrin në portin e NewYork-ut

Sot 139 vite më parë, simboli i lirisë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka mbërritur në portin e New York-ut. Statuja e Lirisë është...

Lajmet e Fundit