22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ahmeti thërret opozitën të bojkotojë PDK-në për qeveri

Ahmeti-VV5-25Kryetari i Prishtinës, e numri dy i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti, ka rikujtuar partitë opozitare që në qoftë se nuk bëjnë koalicion me PDK-në, atëhër partia e Hashim Thaçit s”do të mund ta krijojë qeverinë.

“Në qoftë se të gjitha subjektet opozitare i rrinë besnik zotimeve se nuk hyn në koalicion me PDK, ata nuk do të mund ta formojnë qeverinë. Për njërin subjekt mund të garantoj”, ka shkruar Ahmeti në Facebook. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Sulmohet një zyrtar në Suharekë

Dje,  në ora 18:30, në Suharekë, është arrestuar një mashkull kosovar i dyshuar për kryerjen e veprës së sulmit ndaj një personi zyrtar. Pas arrestimit,...

Lajmet e Fundit