25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Bregu i shpëtimit

Enver Sulaj

Vjen një ditë kur fjala rri varur në degë
E thyen gurë në zallishten përvëluese.

Vjen një fjalë që të mbetet në fyt
E qielli përflaket si zjarr mbi flijime.

Vjen një ditë e një fjalë
E nga thellësia e moteve digjet gjithçka

Ëndrra rri zgjuar
Për të treguar marrëzinë e njeriut
Duke menduar se andej detit është bregu i shpëtimit.

Qershor, 2024

Më Shumë

Gareth Southgate jep dorëheqjen si trajner i Anglisë

Gareth Southgate ka njoftuar se ka dhënë dorëheqjen si trajner i Anglisë pas tetë vitesh. Federata e Futbollit kishte shpresuar se ai do të...

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Lajmet e Fundit