32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Liria konfirmon zyrtarisht se Rahman Kiçe nuk është më pronar

Kluni nga Prizreni ka bërë të ditur se së shpejti do të dihen emrat e aksionarëve të ri në klub.

Më poshtë mund të lexoni postimin e plotë (pa ndërhyrje) të Lirisë:

Rahman Kiçe, nuk është më pronar i Lirisë

Kiçe: shpejt do të dihet pronari i ri, aksionarët e Bordi i  FC Liria.

“Nga sot (e martë) nuk jam më pronar i FC Liria.

Pronari i ri dhe  aksionarët e rinj, bashkë me Bordin e ri të klubit, do të bëhen publik shumë shpejt”, ka thënë ai për faqen e klubit, duke mos dashur të zbuloj emra.

Ai, ka falenderuar të gjithë me radhë me të cilët punoi, për më shumë se dy vite.

“Falenderoj Komunën, bashkëpunëtorët, tifozët Arpagjik’t  dhe opinionin e gjerë prizrenas, për punë e bërë dhe përkrahjen. Nga sot Liria ka një tifoz-arpagjik më të fortë”, ka thënë ai, duke pohuar që Lirinë, do ta ketë në zemër dhe do ta ndihmojë edhe në të ardhmen, në forma të tjera.

Rahman Kiçe, kishte fituar në Thirrjen Publike të Komisionit 6-të anëtarësh të Klubit, në prill 2022, duke marrë klubin në pronësi.

Nga ajo kohë i ndihnuar dhe nga Komuna e Prizrenit dhe me përkrahjen e gjerë qytetare, Liria arriti që në stinorin  2023-2024   të rikthehet në Superlig.

Por, kjo zgjati një vit, ngase Liria,  sërish ra nga elita e futbollit kosovar.

Lidhur me të ardhmen e FC Liria, ish pronari Rahman Kiçe tha:” Ata që nga tani e tutje, të cilët  e morën  klubin në pronësi, janë ambicioz dhe pres që ta rikthejnë Lirinë aty ku e meriton, në Superlig”.

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

26 vjet nga masakra në Rahovec

Më 19 korrik 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec shumë shqiptarë u vranë e u plagosën. Në Teqenë e Sheh...

Arrestohet një person në Malishevë, i gjendet një pushkë gjuetie me dy fishekë

Është arrestuar një person në Vërmicë të Malishevës, pasi tek i njëjti është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie me dy fishekë. Policia ka bërë...

Lajmet e Fundit