31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Busquets: Kam marrë vendimin për të ardhmen time

Kapiteni i Barcelonës, Sergio Busquets thotë se ka marrë një vendim në lidhje me të ardhmen e tij dhe së shpejti do ta informojë klubin.

Busquets, 34 vjeç, bëhet agjent i lirë këtë verë dhe ka një ofertë për të vazhduar te Barcelona edhe për një vit, me një vit të dytë opsional në varësi të ndeshjeve të luajtura.

I pyetur nëse kishte marrë një vendim për të ardhmen e tij, mesfushori tha: “Pak a shumë. Tani kemi disa ditë pushim dhe kur të kthehem do t’i tregoj trajnerit për vendimin tim”.

Është raportuar interesim për Busquets nga skuadra e MLS, Inter Miami dhe klubi i Arabisë Saudite, Al Nassr.

Ish-reprezentuesi spanjoll, i cili ka bërë mbi 700 paraqitje për Barcelonën, u tërhoq nga detyra ndërkombëtare pas Kupës së Botës 2022 në Katar.

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Suharekë, vodhën një lopë

Ditën e premte në Suharekë janë arrestuar tre persona, nën dyshimin se kanë vjedhur një kafshë. Kafsha në fjalë i është kthyer pronarit të vet. Kliko ...

Objekti i shkollës së Krushës së Vogël drejt përfundimit

Objekti i  shkollës së Krushës së Vogël është drejt përfundimit. Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, deklaroi se kjo shkollë do të plotësojë të...

Lajmet e Fundit