12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Cliff: Radikalizmi çon te sulmet terroriste

IanCliff6-12Problemi aktual më i madh për Kosovën vazhdon të jetë mosnjohja nga 5 vendet anëtare të BE-së, duke e ditur se kjo komplikon procesin e integrimit të Kosovës në BE.

Kështu theksoi ambasadori britanik, Ian Cliff në pjesën e dytë të intervistës për gazetën “Zëri”.

Por ai thotë se edhe një çështje tjetër që në Kosovë duhet të diskutohet janë shqetësimet e njerëzve për rritjen e grupeve radikale islame në vend.

Më Shumë

Pse iu bashkuan Masonerisë, presidentët amerikanë

Disa cituan Zotin, të tjerë folën për bamirësi, të mira për njerëzimin. 14 presidentë amerikanë kanë qenë Masonë, një shoqëri që rreket të forcojë...

Çfarë po kurdisin pas kaq vitesh Rozana dhe Noizy?

Dy këngëtarët e hitit “Mr Yesterday”, Noizy dhe Rozana Radi janë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së fundmi. Bashkëpunimet e tyre kanë patur...

Lajmet e Fundit