-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Përleshje masive në Malishevë, tre persona marrin tretman mjekësor

Policia e Kosovës ka njoftuar për një përleshje masive në Malishevë, ku gjashtë persona pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete.

Rasti ka ndodhur në Malishevë, të mërkurën rreth orës 18:55.

“Janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes veti, ku si pasoj e rrahjes tre prej tyre kanë pësuar lëndime trupore”, thuhet në raport.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit pesë prej tyre janë liruar, ndërsa njëri është dërguar në mbajtje

Më Shumë

Studiuesi amerikan: Turqia ka fuqi të përshpejtojë anëtarësimin e Kosovës në NATO

Profesori dhe studiuesi amerikan, Chris Dolan, tha se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është hap...

Presidentja, kryeministri, kryetari i Kuvendit – si do të paguhen sipas Ligjit të ri për Paga?

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka caktuar vlerën e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik. Për vitin 2023 vlera...

Lajmet e Fundit