17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Dardanët po vazhdojnë përgatitjet në Prizren, para udhëtimit në Danimarkë

Basketbollistët e Kosovës po vazhdojnë përgatitjet në Prizren, para udhëtimit në Danimarkë.

Dardanët menjëherë kanë vazhduar stërvitjet, ku të hënën udhëtojnë drejt Danimarkës, ndërsa ndeshja zhvillohet të mërkurën në udhëtim.

Kosova mundi Zvicrën 76:49, kurse Danimarka të shtunën në Fribourg mposhtin Zvicrën 46:60.

Këto takime zhvillohen në kuadër të Rrethit të Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Ylli e barazon sërish serinë – Kampioni merret vesh në Minatori

Ylli ka arritur të korri fitore ndaj Trepçës në ndeshjen e katërt finale që po zhvillohet në palestrën “13 Qershori”. Kjo fitore i barazon ata...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit