19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Demaçi uron të gjithë qytetarët “të gëzuar e të dëshpëruar”

Adem DemaciVeprimtari i njohur i çështjes kombëtare Adem Demaçi ka uruar të gjithë qytetarët për shtatë vjetorin e pavarësisë së Kosovës, “ të gëzuar e të dëshpëruar” siç është shprehur ai.

“Nuk derdhëm gjak kot, por me të drejtë. Lirinë do ta mbrojmë. Kosovën do ta mbrojmë”, është shprehur Adem Demaçi.
Sa i përket veprimeve të qeverisë së re, ai pret që shumë shpejtë kryeministri Isa Mustafa të veprojë në mënyrën e duhur për të ngritur ekonominë e vendit.

Në një intervistë për RTK1, Adem Demaçi, ka thënë se duhet të vendoset në rend të parë bujqësia dhe se industria e lehtë sipas tij do të hapte vende të reja të punës.

Ai ka përsëritur idenë për rishikimin e të gjitha privatizimeve dhe “të fillohet një privatizim jo i tipit që na u është imponuar neve”.

Më Shumë

SBASHK-u në pritje të mendimeve të anëtarësisë së saj – kjo e qartëson se a do të vazhdohet apo pezullohet greva

Edhe pse greva në arsim ka hyrë në javën e pestë të saj, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) ende nuk...

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të...

Lajmet e Fundit