25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Dënohet me një vit burgim për tentimvjedhje

Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me një vit burgim dhe 500 euro gjobë të akuzuarin D.B. nga Prizreni për shkak të veprës penale ‘vjedhje e rëndë në tentativë’.

Në njoftim theksohet se më 30 dhjetor të vitit 2017, i dyshuari kishte tentuar të kryente një vjedhje, por s’kishte arritur të realizonte planin.

Në rrugën “Xhevdet Berisha” në Prizren, në shtëpinë e të dëmtuarit K.K., i pandehuri D.B. kishte tentuar vjedhjen, duke shfrytëzuar mungesën e prezencës së banorëve në shtëpi. Ai përmes kaçavidës e me përdorim të forcës kishte hapur dyert e oborrit dhe duke tentuar ta hapë roletën e një dritareje, ai kishte dështuar të hynte brenda.

I dyshuari ishte larguar pa u vërejtur nga të tjerët.

Inaugurohet gurthemeli i çerdhes së re në Prizren

Është inauguruar gurthemeli i çerdhes së re për fëmijë në “Lagjen e Trimave”, në Prizren. I pranishëm ka qenë edhe kryetari Shaqir Totaj, i cili...

Hajdari: Kosova ka shumë potencial për zhvillim të shpejtë të turizmit

Ministrja e e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, tha se Dita Botërore e Turizmit për vitin 2023 me temën botërore për më shumë...

Lajmet e Fundit