15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Me diplomë bachelor, 50 asistentë në Fakultetin e Mjekësisë

UP-rektoratiFakulteti i Mjekësisë ka punësuar, ditëve të fundit, 50 asistentë me diplomë bachelor, përmes një konkursi intern, në drejtimet Mami dhe Infermieri, shkruan “Koha Ditore”.
Në mesin e tyre janë edhe pesëmbëdhjetë asistentët, të cilëve në dhjetor të vitit të kaluar Rektorati ua ka shkëputur kontratat e punës, për shkak të diplomave të dyshimta të masterit.

Drejtues të këtij fakulteti e kanë konfirmuar pranimin e tyre, me arsyetimin se për këtë paraprakisht kanë marrë leje nga Agjencia e Akreditimit e Kosovës.

Më Shumë

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

U vlerësuan si komuna më transparente, Totaj: Shumë është e rëndësishme që kemi dalë në mesin e të parëve, agjenda të fshehura nuk kemi

Në raportimin e sotëm të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), përmes vlerësimit të “Transparometrit Komunal”, Prizreni renditet në krye të listës së 38 komunave...

Lajmet e Fundit