13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Diskutohet për thjeshtësimin e procedurave administrative në komunën e Prizrenit

Në vazhdën e takimeve të organizuara në kuadër të projektit “Analiza e Procedurave Administrative”, i cili ka për qëllim reformimin e shërbimeve administrative në Komunën e Prizrenit të premten është mbajtur takimi i radhës me përfaqësuesit e Korporatës Ndërkombëtare Financiare (IFC), e cila është anëtare e grupit të Bankës Botërore (BB).

Gjatë këtij takimi është diskutuar për procedurat administrative të cilat mund të thjeshtësohen, me ç’rast drejtorët e drejtorive të Komunës së Prizrenit kanë dhënë rekomandimet dhe sugjerimet e tyre lidhur me raportin e përgatitur nga përfaqësuesit e IFC-së.

Me anë të këtij projekti synohet të bëhet thjeshtësimi i procedurave administrative, duke përfshirë eliminimin e procedurave të panevojshme, uljen e kostos së procedurave administrative për bizneset dhe qytetarët, evitimin e kërkesave për dokumentacione të cilat veçse janë në sistem, si dhe rritjen e transparencës rregullatore duke publikuar të gjitha procedurat me informata të nevojshme në faqen zyrtare të komunës.

Më Shumë

Momenti kur Joshua dhe Franklini përplasen pas përfundimit, nuk u mjaftojnë 12 raunde (VIDEO)

Boksieri Anthony Joshua triumfoi ndaj Jermaine Franklin, në meçin e mbrëmjes së shtunës, ku u kthye të fitorja pas dy viteve. Britaniku fitoi me vendim...

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Babait

Lajmet e Fundit