37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Drejtoresha e Arsimit në Prizren: Testi i Maturës ka shkuar mirë

Rreth 2246 maturantë i janë nënshtruar Testit të Maturës në Prizren.

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj- Gutaj tha se procesi i Testit të Maturës ka shkuar mirë dhe sipas udhëzimeve të parapara nga Ministria e Arsimit.

“Janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme që ecuria e Testit të jetë në nivelin e duhur sipas standardeve të parapara me ligj”, tha ajo.

Më Shumë

Prizren/ Gjuajtje me armë zjarri në një dasmë, policia gjen kallashnikov

Policia e Kosovës ka gjetur të mërkurën gëzhoja të pistoletave dhe një pushkë automatike (AK 47) në fshatin Vlashnje të Prizrenit, pas pranimit të...

Në gjendje të dehur i sulmon dy gra në Prizren, arrestohet i dyshuari

Të shtunën gjatë mesnatës një burrë i dehur i ka sulmuar fizikisht dy gra në Prizren. Sipas raportit të policisë, viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor. Ndërsa...

Lajmet e Fundit