13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Drejtoresha e Arsimit, Veselaj- Gutaj, vizitoi veteranen më të moshuar të arsimit, Drande Mita- Tupeci

Me rastin e 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, drejtoresha e DKA-së nw Prizren, Luljeta Veselaj – Gutaj, vizitoi sot veteranen më të vjetër të arsimit, Drande Mita Tupeci, me ç’rast ia dorëzoi mirënjohjen institucionale për kontributin e dhënë në edukimin dhe arsimimin e brezave.

“Në këtë ditë, nderojmë të gjithë arsimtarët për punën fisnike në krijimin profesional të gjeneratave”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të komunës së Prizrenit.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Historia e panjohur e deputetit rebel që Enver Hoxha e dënoi me vdekje! Anatemohej si aventurier sepse nuk martohej

Atij, pas vitit 1945, nuk i dhanë as punë shtetërore, as pension. I hoqën triskën e Frontit, triskën e ushqimeve, por ia doli të...

Moti sot me diell dhe vranësira

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet kryesisht orëve të pasdites dhe mbrëmjes të ketë kohë pas kohe...

Lajmet e Fundit