14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Duda Balje i kundërpërgjigjet Emilia Rexhepit: Po rren

Deputetja boshnjake, Duda Balje, i është kundërpërgjigjur deputetes Emilia Rexhepi nga “Vakat”.

Balje ka thënë se kushdo që e ndanë komunitetin boshnjak nuk do ta ketë mbështetjen e saj.

“Të nderuar Boshnjakë, në dritën e thashethemeve të ndryshme që janë përhapur gjatë ditëve të kaluara në mediat publike dhe rrjetet sociale, unë do të doja të adresoja dhe sqaroja disa gjëra.Mbështetja ministrore në Qeverinë e ardhshme të Kosovës nuk do të pranohet nga komunitetet me shumicë përveç ato boshnjake. Nuk është e njëjta gjë të kërkosh mbështetje dhe ta marrësh atë.Deputetja e ardhshme e Parlamentit Emilia Rekhepi bëri një numër të deklaratave të rreme në lidhje me shërbimin publik të RTK2, përfshirë atë që ajo mori mbështetjen time për një pozicion ministror. Them publikisht që zonja Rekhepa nuk ka marrë mbështetjen time sepse unë kam qenë në dijeni të punës së saj dhe fyerjeve të vazhdueshme në kurriz të së kaluarës time”, ka thënë Balje.

Ajo ka shtuar se u tregua se kushdo që ndan komunitetin tonë nuk do të ketë mbështetjen time.

Më Shumë

Luizi rrëfen 4 sekretet e jetës së tij

Në shtëpinë e Big Brother, banorët duhet të shkruanin sekretet e tyre dhe t’i lexonin përpara të gjithëve, ndërkohë që mundoheshin t’i gjenin se...

“Bëni kujdes në dashuri sepse mund të keni konflikte”, parashikimi i horoskopit për sot

Dashi Hëna hyn në shenjën tuaj në fund të muajit së bashku me shumë planetë të tjerë që do t’ju ndryshojnë jetën. Në punë situata...

Lajmet e Fundit