-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Dy raste të dhunës në Suharekë, kurse një në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në tri qytete të ndryshme të Kosovës janë arrestuar katër të persona të dyshuar për ushtrim të dhunës në familje.

Dy raste të dhunës në familje kanë ndodhur në Suharekë, kurse një rast në Prishtinë dhe një në Prizren.

Sipas Policisë, në Prizren të hënën është një i dyshuar, pas që i njëjti në vazhdimësi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare.

“Nga i dyshuari është konfiskuar një pistoletë me shtatë fishekë, ku është hapur rast i veçantë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë, transmeton Telegrafi.

Në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pas që i njëjti në vazhdimësi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Në të njëjtin qytet (Suharekë), sipas Policisë, të hënën është arrestuar një mashkull pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht familjarët e tij e tij.

Viktimave u është ofruar tretman mjekësor ndërsa me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Ndërsa, në Prishtinë është arrestuar një person nën dyshimin se i njëjti kishte ushtruar dhunë në vazhdimësi ndaj birit të tij (i mitur).

Viktima është dërguar në strehimore. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Kaka tregon për ngjashmërinë mes Ronaldo-s, Ibrahimovic-it dhe Maldini-it

Legjenda e Milan-it, Ricardo Kaka, ka folur rreth situatës së Cristiano Ronaldo-s, derisa portugezin e krahasoi me Zlatan Ibrahimovic-in dhe Paolo Maldini-n. Gjatë intervistës së...

Blero ia fsheh fytyrën të dashurës së re

Këngëtari i njohur, Blero, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e tij private. Artisti nga Mitrovica vitin e kaluar i dha fund...

Lajmet e Fundit