4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Dy vjedhje brenda 10 minutave në Prizren

Para të gatshme dhe stoli ari janë vjedhur brenda dhjetë minutave dje në Prizren.

Policia ka bërë të ditur se rasti i parë i vjedhjes është raportuar në orën 17 e 30 minuta kur viktima mashkull ka njoftuar policinë se i janë vjedhur para të gatshme dhe stoli ari, shkruan PrizrenPress.

“Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka informuar se persona të pa njohur kanë depërtuar me forcë në banesën e tij dhe kanë vjedhur para të gatshme dhe stoli ari. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin 24 orësh të PK-së.

Ndërsa dhjetë minuta më vonë një person tjetër ka raportuar në polici se i janë vjedhur 100 euro para të gatshme.

“Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se një i dyshuar i panjohur ka vjedhur 100 euro para të gatshme dhe është larguar në drejtim të panjohur. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Lajmet e Fundit