28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Dybala zikaltër, shifrat e marrëveshjes

Paulo Dybala pritet të zyrtarizohet së shpejti si lojtari më i ri i Inter-it. Sipas “Tuttosport” pritet një takim i ri midis përfaqësuesve të klubit dhe lojtarit për të vulosur gjithçka.

Pas largimit nga Juventus-i, Dybala ka qenë i lidhur me disa klube. Por duket se kërkesat e larta ekonomike të lojtarit kanë bërë që shumica e tyre të tërhiqen.

Inter-i ishte skuadra e vetme në garë dhe pas negociatave ka një dakordësim në parim me Dybala-n.

 

Zikaltrit i kanë ofruar argjentinasit kontratën katërvjeçare me 5.5 milionë euro neto në sezon, plus 1.5 milionë bonuse. Pra për të arritur ne 7 milionë, një më pak se kërkesa e lojtarit.

28-vjeçari ishte pjesë e Juventus-it që nga viti 2015. Në total me fanellën bardhezi ai u paraqit në 293 ndeshje, ku realizoi 115 gola dhe 48 asiste.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Lajmet e Fundit